☎️ Centrála E-SHOP Rybárstvo CARPIO, info: +421 907 857 319 (Po-Pia: 8:00-17:00, So: 8:00 - 12:00) ✉️ E-mail: eshop@carpio.sk

  

Dostupnosť: 3 ks

Katalógové číslo: MBTRXTBLC

Číslo karty: 7201

Shimano Navijak Baitrunner XTB-LC Medium - Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Medium Baitrunner 5500 XTB LC je nový model úspešného a obľúbeného kaprárskeho navijaku.
Nový Medium Baitrunner je vybavený najlepšími technológiami Shimano.Navijaku dominuje veľká AR-C cievka s pomalou osciláciou v kombinácii so systémom ukladania vlasca Aero Wrap II.
Táto kombinácia umožňuje dosahovať maximálne vzdialenosti pri nahadzovaní.
Navijak je osadený systémom uloženia prevodovky X-Ship, ktorý zabezpečuje hladký prenos výkonu a stabilitu dvojbodového uloženia pastorku v guličkových ložiskách.
Všetky 4 mimoriadne odolné zapúzdrené guličkové ložiská S A-RB a nová prevodovk


a HAGANE minimalizujú trenie a zvyšujú účinnosť prenosu výkonu z dlhej hliníkovej kľučky až na rotor.
Oproti predchádzajúcim modelom, nový mechanizmus dokonale prenáša krútiaci moment a silu pri navíjaní, čím uľahčuje zdolávanie úlovku a dáva lepšie pocítiť chovanie ryby a prúta.
Menší Medium Baitrunner je ideálnou voľbou pre lov na stredne veľkých vodách.Navijak je dodávaný s dvoma redukciami kapacity vlasca na cievke (1 x 4500, 1 x 3500) s ktorými ľahko a rýchlo zmeníte konfiguráciu navijaku.
Svojím moderným dizajnom v matnom čiernom tento navijak nadväzuje na úspech navijaku Ultegra XTD.

Vlastnosti:
- 4 S A-RB zapúzdrené oceľové ložiská
- 1 valčekové ložisko
- Telo Hybrid Aluminium Body XT-7
- prevodovka Hagane
- Aero Wrap II + Slow Oscillation - dvojrýchlostná oscilácia + pomalá oscilácia
- Super Stopper II - Anti-reverse stop systém
- Veľká rolnička Power Roller
- Voľnobežný systém Baitrunner
- Rýchla, precízna a silná multidisková predná brzda
- Cievka AR-C z hliníka kovaného za studena
- Vyvážený rotor Dyna Balance
- dlhá jednoduchá CNC frézovaná hliníková kľučka s ergonomickou koncovkou Bio Grip nastaviteľná na pravú aj ľavú ruku

Parametre:
Model: MBTRXTBLC
Veľkosť: 5500
Kapacita: 0,30mm/390m, 0,35mm/290m, 0,40mm/210m
Hmotnosť: 560g
Prevod: 5,3:1
Ložiská: 4 x S A-RB guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: dvojrýchlostné + pomalé pokladanie vlasca
Náhradná cievka: nie
Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: cca 105cm
Rukoväť: jednoduchá
Maximálna brzdná sila: 15kg

Špecifikácia:
KGN Hagane Gear - Presná prevodovka Hagane je neuveriteľne pevná a odolná. Výroba navijakov programu Hagane využíva jedinečnú Shimano technológiu z odborov metalurgie a obrábania, ktoré sú odrazom dlhoročného vlastného vývoja.

X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v S-ARB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie kolo veľkého priemeru prenáša výkon do pastorku. Výsledkom je hladké navíjanie s vyšším výkonom.

XT-7 - Kompozitný materiál z pôvodnej produkcie Shimana, ktorý sa využíva pre výrobu navijákov a cievok. Tento materiál je pevný, robustný a ľahký.

S AR-B - Špeciálne konštruované guličkové ložisko s vysokou odolnosťou voči korózií je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

Slow Oscillation - Rovnomerný návin vlasca alebo šnúry na cievku, pričom sa nevytvárajú medzery, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce trenie alebo strapatenie.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Biogrid - Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.

  • Výrobca: SHIMANO
  • Katalógové číslo: MBTRXTBLC
  • EAN: 022255212977
  • Veľkosti: 5500

Odber noviniek

Buďte vždy v obraze, odoberajte novinky, tipy, triky a motiváciu k maximálnemu výkonu!